Flebologia

Leczenie żylaków metodą ClariVein


Leczenie żylaków sposobem ClariVein jest jedną z najnowszych metod małoinwazyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych. Zabieg przebiega z wykorzystaniem  urządzenia ClariVein firmy Vascular Insights LLC – amerykańskiego producenta zaawansowanych urządzeń medycznych do zabiegów małoinwazyjnych. Urządzenie powstało we współpracy z naukowcami z prestiżowego Uniwersytetu Yale a jego działanie opiera się na koncepcji połączenia zalet ablacji mechanicznej i chemicznej (selektywnego obkurczenia i trwałego zamknięcia światła żyły). Metoda ta jest w literaturze medycznej jest nazywana MOCA (ablacja mechanochemiczna).


Odpowiednio opracowany obrotowy cewnik urządzenia ClariVein jest pod kontrolą ultrasonografu wprowadzany przy pomocy kaniuli (specjalnej cienkiej igły) do poddawanej zabiegowi żyły a jego obracająca się bardzo szybko końcówka wywołuje reakcję fizjologiczną polegającą na zwężeniu się naczynia krwionośnego. Jednocześnie do żyły wstrzykiwany jest roztwór sklerotyzacyjny. Rotacja cewnika zapewnia równomierny kontakt roztworu z wewnętrzną ścianą żyły i jej sklerotyzację – zamknięcie na całej długości.

Procedura przeprowadzana jest w trybie ambulatoryjnym (chirurgia jednego dnia) i trwa około 20 minut a jej skutecznosć szacowana jest na 90-98%. Ablacja mechanochemiczna metodą ClariVein jest rozwiązaniem powalającym do minimum ograniczyć bolesność po zabiegu,  pojawianie się krwiaków w okresie pooperacyjnym oraz blizn pozabiegowych. Zminimalizowane zostało także ryzyko uszkodzenia nerwów, tkanki podskórnej i samej skóry, co może mieć miejsce podczas zabiegów za pomocą lasera lub prądu o częstotliwości fal radiowych (radiofrekwencja), powodujących wydzielanie się dużych ilości ciepła. Następnego dnia po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności, przez 1-2 tygodnie nosząc tylko specjalne pończochy uciskowe.

Skleroterapia (zwykła i piankowa) splotów żylakowych


Skleroterapia jest metodą leczenia żylaków kończyn dolnych polegającą na iniekcji roztworu środka obliterującego (powodującego zanik żylaka) do wnętrza zmienionego chorobowo naczynia. Roztwory stosowane w leczeniu sklerotyzującym zawierają substancje  należące do różnych grup chemicznych (poszczególne preparaty różnią się skutecznością wobec zmian żylnych o różnym stopniu nasilenia), ale efekt ich działania jest podobny: wywołują stan zapalny wewnątrz naczynia, prowadzą do wykrzepiania krwi w jego wnętrzu, stopniowego włóknienia i zamykania się żylaka, który ostatecznie ulega całkowitemu zanikowi.

Wysoka skuteczność skleroterapii (sięgająca 80% w przypadku metody klasycznej i 90% w przypadku metody piankowej), mała inwazyjność i niewielki dyskomfort zabiegu, a także wieloletnie obserwacje potwierdzające długotrwały efekt leczenia sprawiają, że leczenie sklerotyzujące jest często preferowaną przez doświadczonych chirurgów naczyniowych lub angiologów metodą leczenia żylaków nóg, która dodatkowo spotyka się z dużą akceptacją  i zadowoleniem ze strony pacjentów.
Image

FlebologiaCena
Badanie USG Doppler 120 zł
Badanie USG Doppler z konsultacją specjalistyczną 450 zł
Badanie USG Doppler z konsultacją specjalistyczną dla kobiet w ciąży 250 zł
Skleroterapia podwójna600 zł
Skleroterapia potrójna900 zł
Skleroterapia pianką 700 zł
Skleroterapia pianką podwójna900 zł
Skleroterapia poza kończynami dolnymi (okolice intymne, grzbiety rąk etc.) 700 zł
Usunięcie żylaków metodą klasyczną
Usunięcie splotów żylnych haczykiem Mullera
Usunięcie żylaków metodą clarivein

Specjaliści

2la.png

dr n. med. Labib Zair

specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej

Chat na żywo